Ні для кого не є новиною чи секретом той факт, що знання англійської мови розширяє наші горизонти і відкриває для нас нові можливості. Але навіть якщо ви знаєте мову, часто потрібно підтвердити свої знання документом, який має стовідсоткову довіру. Саме такою довірою користуються сертифікати від "Cambridge Assessment English". Їх визнають понад 20 000 університетів, компаній та навчальних закладів по усьому світу. Усі іспити відповідають визнаному міжнародному стандарту для опису рівнів володіння іноземною мовою – так званим Загальноєвропейським компетенціям володіння іноземною мовою, або CEFR (Common European Framework of Reference). Вони відкриють вам шлях до отримання вищої освіти за кордоном і розширять ваші можливості вибору місця роботи у Великобританії, США, Австралії або Канаді. Сьогодні відповідаємо на найпоширеніші питання про цей іспит.

1. Кому потрібно складати the B2 First (Cambridge First Certificate in English)?

- Цей рівень іспиту рекомендований усім, хто планує влаштуватися на роботу закордоном чи вступати до університету за межами України.

2. Вимоги до рівня.

- Для того, щоб успішно скласти цей рівень тесту, потрібно, щоб рівень володіння англійською мовою відповідав наступним параметрам: розуміти основний зміст тексту, як абстрактні, так і конкретні терміни; мати достатню технічну базу термінів відповідно до вашої галузі; висловлюватися вільно та спонтанно таким чином, щоб це дозволило підтримувати звичайну розмову з носієм мови, відповідаючи усім умовам і головним формам вихованості та швидкості мовлення; чітко і детально висловлюватися щодо великої кількості тем; уміти підтримувати суперечку на прості теми стосовно актуальної проблеми.

3. Підготовка до складання іспиту.

- Зазвичай підготовчий курс до складання іспиту є обов'язковою умовою для того, щоб закріпити свій поточний рівень мови та дозволити вам адаптуватися до особливих вимог B2 First. - Групи з підготовки до складання FCE працюють на теренах Перших Київських Курсів щороку. Щоб приєднатися до такої групи, необхідно тільки підтвердити рівень В2, склавши наш внутрішній тест онлайн, і далі цілеспрямовано готуватися до складання тесту разом з іншими студентами.

The B2 First складається з 5 частин:

Reading (Paper 1), 1 година 15 хвилин Ця частина іспиту перевіряє ваше розуміння художнього чи наукового тексту, або вибраного з газет та журналів. Очікується, що ви зможете продемонструвати розуміння суті, деталей та структури тексту, основної ідеї та змісту.

Writing (Paper 2), 1 година 30 хвилин Цей розділ оцінює вашу здатність писати неспеціалізовані типи тексту, такі як листи, статті, звіти, композиції та рецензії на 120-180 слів, що охоплюють різні теми та мають різну цільову аудиторію.

Use of English (Paper 3), 1 година 15 хвилин Ця частина іспиту вимагає, щоб ви продемонстрували свої знання та контроль над володінням мови, виконуючи різні завдання на рівні текстів та речень. Сюди входять заповнення прогалин, перетворення слів і фраз та виявлення помилок у текстах і т.д.

Listening (Paper 4), 40 хвилин У аудіюванні оцінюється ваша здатність розуміти значення розмовної англійської та витягувати суть і зміст із розмовного тексту. Тексти взяті з різних джерел, включно з інтерв'ю, дискусіями, лекціями та бесідами.

Speaking (Paper 5), 14 хвилин Частина говоріння оцінює вашу здатність вільно спілкуватися англійською мовою в різних ситуаціях. Вона містить чотири частини: розділ співбесіди, окремий виступ близько однієї хвилини, спільне завдання та дискусію. Ви отримуєте стимулюючий до говоріння матеріал, такий як фотографії та малюнки. Зазвичай ви складаєте тест на говоріння парами.